English

Rossi, objektivi i ardhshëm i Barçës

Barcelonë, 15 Maj NOA - Barcelona ka zgjedhur: do të jetë goditja e ardhshme në merkaton e tyre.

Sipas të përditshmes sportive spanjolle “As”, katalanasit kanë hedhur poshtë hipotezën e blerjes së Alexis Sanchez, si për vlerën e tij ashtu dhe për konkurrencën e madhe, duke vendosur të ketë si objektiv lojtarin e Villarreal.

Drejtuesit e klubit e vlerësojë Rossin me 35 milionë euro.

Megjithatë ideja e Barçës është që të vërë në pjatë një shifër sigurisht shumë më të ulët dhe të përdorë Bojan Krkic, si ndërmjetës të kësaj tratative.

r.b/NOA

KOMENTE