English

City kalon direkt në Ligën e Kampionëve

Angli, 23 Maj NOA - Manchester City ka mbyllur këtë sezon të Premier Legaue në vendin e tretë duke u kualifikuar direkt në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Mancini ka mundur javën e fundit të kampionatit Bolton me rezultatin 2 me 0.

Golat për Citizens u shënuan nga Lescott dhe Dzeko.

Në krahun tjetër Arsenali u ndal në rezultatin 2 me 2 në derbin me Fulham, duke përfunduar në vendin e katërt dhe do të detyrohet të marrë pjesë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve.

r.b/NOA

KOMENTE