English

Miratohet marrëveshja e financimit të rrugës Tiranë-Elbasan

Tiranë, 23 maj, NOA - Komisioni i Ekonomisë, në mbledhjen e parë pas zgjedhjeve vendore, ka miratuar sot marrëveshjen me qeverisë dhe bankës islamike për zhvillim për financimin e rrugës Tiranë-Elbasan.

Rruga është cilësuar si projekti më i rëndësishëm i viteve të fundit, pas Rrugës së Kombit.

Marrëveshja u votua në Komisionin e Ekonomisë vetëm me votat e mazhorancë, pasi opozita nuk ka pranuar marrë pjesë në punimet komisioneve.

a.k/NOA

KOMENTE