English

Një “Coco de Mer” për William dhe Kate

Angli, 23 Maj NOA - Një frutë i pazakontë i është dhuruar të porsamartuarve William dhe Kate, menjëherë sapo u rikthyen nga muaji i mjaltit nga Seychelles.

Bëhet fjalë për një arrë kokosi mitike, e cila është shumë e ngjashme me pjesën intime të një femre dhe konsiderohet nga ekspert si fruta më erotike në mbarë botën.

Malianët pohojnë se është njësoj si pjesa e pasme e një femre.

Quhet Coco de Mer dhe mund të arrijë dhe dimensione gjigante duke kapur një peshë prej 30 kilogramësh.

Pothuajse në zhdukje, pasi rritet vetëm në ishullin Praslin, njihet për aftësitë e saj afrodiziakë dhe kostoja e i shkon në 300 sterlina.

r.b/NOA

KOMENTE