English

Tableta Dell me sistem operativ Andriod

SHBA, 23 Maj NOA - Dell Streak Pro është tableta me sistem operativ Android në versionin 3.0 Honeycomb, e cila është e pajisur me një ekran të madhësisë 10.1 polëshe me rezolucion 1280×800 piksel.

Imazhi i tij është paraqitur në ueb gjatë orëve të kaluara dhe natyrisht me një dizajn në formë klasike si të gjithë tabletat e tjera.

Skeda teknike e Dell Streak Pro parashikon një procesor dual-core1GHz Nvidia Tegra me 1GB DDR2, Wi-Fi, kamera 5 megapixel të pasme dhe një tjetër frontale prej 2 megapixel.

Për sa i përket memories ajo varion nga , memoria 16, 32 e deri në 64 GB për dimensionet 261 x 176. 4 x 12. 9 milimetër.

r.b/NOA

KOMENTE