Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Khomein mbështet qeverinë e re të Ahmadinexhad
English

Khomein mbështet qeverinë e re të Ahmadinexhad

Teheran, 29 maj 2011, NOA - Lideri fetar dhe shpirtëror i iranianëve Ayatollah Khomeini shprehu sot mbështetjen e tij ndaj qeverisë së kryeministrit Mahmud Ahmadinexhad.

“Përbërja e saj është cilësore dhe e përshtatshme për të udhëhequr Iranin”, u shpreh Khomeini.

Ai kërkoi dhënien fund të krizës që ka mbërthyer prej më shumë se 1 muaj mazhorancën qeverisëse të udhëhequr nga Ahmadinexhad.

Në fjalimin e mbajtur në parlament Khomeini tha se përbërja e qeverisë së re është e mirë dhe premtuese për të ardhmen e Iranit.

Duke komentuar kritikat që i janë bërë qeverisë së Ahmadinexhad nga një pjesë e mazhorancës, Khomeini u përgjigj se është i ndërgjegjshëm për problemet dhe dobësitë që ka shfaqur qeverisja e kryeministrit iranian.

“Por qeveria dhe parlamenti duhet të bashkëpunojnë”, u shpreh Khomeini duke shtuar se bashkëpunimi mes qeverisë dhe parlamentit është diçka e domosdoshme për vendin.

mit/NOA

KOMENTE