Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mlladiç, nënat nga Srebrenica lot në gjykatë
English

Mlladiç, nënat nga Srebrenica lot në gjykatë

Hagë, 4 qershor 2011, NOA- Gjashtë nënat e viktimave të Srebrenicës kishin mbërritur dje në Hagë nga Sarajeva për të parë nëse Ratko Mlladiç i ka ende sytë të skuqur nga gjaku.

Përpara Gjykatës Penale Ndërkombëtare qysh herët në mëngjes kërkuan me vendosmëri drejtësi për atë që urdhëroi zhdukjen e djemve, burrave dhe baballarëve.

Më vonë gjatë kohës që ishin në sallë, kur vetëm një xham prej qelqi i ndante nga ish gjenerali serbo- boshnjak i cili u ka shkatërruar jetën e tyre përgjithmonë, disa prej tyre nuk rezistuan dot dhe shpërthyen në të qara.

a.y/NOA

KOMENTE