Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
“Puna” e Sarah Palin, publikohet në 24 mijë faqe
English

“Puna” e Sarah Palin, publikohet në 24 mijë faqe

E shtunë, 11 qershor 2011, NOA- Kandidatja për zv.Presidente të SHBA-ve Sarah Palin është vënë në qendër të shtypit amerikan por edhe të atij botëror.

Bëhet fjalë për e-mailet e dërguara në kohën kur ajo mbante postin e guvernatores së Alaskës.

Mësohet se në dokumentet u publikuan nga autoritetet e Alaskës në mbi 24 mijë faqe, ku bëhet fjalë për e-maile të dërguara para vitit 2008, kur ajo u zgjodh për të qenë kandidate për zv/presidente të Shteteve të Bashkuara.

Sarah Palin e cila konsiderohet si një kandidate e fuqishme në kampin republikan për zgjedhjet presidenciale të vitit 2012, tha se sasia e madhe e e-maileve të dërguar, tregojnë përkushtimin e saj në kryerjen e detyrës.

Sipas autoriteteve thuhet se janë hequr e-mailet private dhe ato që përbënin apo konsideroheshin si sekrete.

a.y/NOA

KOMENTE