English

Ferguson ofron Nani në këmbim të Sneijder

Angli, 12 Qershor NOA - Jo vetëm Çelsi, por dhe United është duke ndjekur prej kohësh gjurmët e Sneijder. Edhe superfuqia tjetër e Premier League kërkon që ta sjellë në Angli talentin holandez.

Sir Alex Ferguson është hedhur në mendime tepër serioze dhe për zikaltërit është i gastshëm të sakrifikojë dhe portugezin Nani.

Mesfshuroi i United, i mbyllur që këtë sezon nga Valencia, do të kishte hapësira të pakta në skuadrën e drejtuar nga Sir Alex, ku diçka e tillë do të shtohej akoma më shumë me ardhjen e Young.

Nani do të përdorej në marrëveshje për të ulur sado pak shifrën e 35 milionë eurove të kërkuar nga Inter.

r.b/NOA

KOMENTE