Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Autobus turistik me pedale
English

Autobus turistik me pedale

Minnesota, 15 Qershor NOA - Në Minnesota, në Amerikë, një grup turistik udhëtimesh ka ideuar një mënyrë të re eko-miqësore për të lëvizur.

Bëhet fjalë për një autobus i cili zhvendoset nëpërmjet pedaleve.

Automjeti është tepër ngjashëm me atë të filmit vizatimor të famshëm Flinstones, përbëhet nga 14 stacione, ku në çdo njërin prej tyre turistët mund të qëndrojnë për të parë qytetin, duke u mbajtur njëkohësisht dhe ën formë.

Krahas pasagjerëve, në bordin e këtij autobusi tepër të veçantë ndodhet dhe një barist.

r.b/NOA

KOMENTE