English

Kryebashkiaku i Madridit bie në pritën e homoseksualëve

Madrid, 15 qershor 2011, NOA- Kryebashkiaku i Madridit Alberto Galldaron, është fyer nga disa aktivistë të zëmëruar mbi kufizimet e vëna mbi Gay Pride.

Ai ka fituar gjitha solidaritetin e Spanjës nga e gjithë klasa politike pas agresionit verbal të vuajtur natën e kaluar në Madrid ku së bashku me familjen e tij është bërë pre e qindra aktivistëve homoseksual të cilët të zëmëruar e kanë fyer dhe sharë atë për kufizimet e vëna këtë vit për Pride Gay 2011.

Gallardon, i Partisë Popullore, ditën e djeshme e gjeti veten në një pritë së bashku me gruan e tij dhe fëmijët, ndërsa kthehej në shtëpi pas një shëtitje, ku ekstremistët e kanë rrethuar duke e fyer dhe i bërtitur pafund.

a.y/NOA

KOMENTE