Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kurti: Nga 22 qershori Vetëvendosja në protestë, po vidhet Kosova
English

Kurti: Nga 22 qershori Vetëvendosja në protestë, po vidhet Kosova

Prishtinë, 15 qershor 2011, NOA- Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një deklarate për mediat është shprehur se nga 22 qershori e në vijim do të nisin protestat paqësore në Prishtinë.

Gjatë fjalës së mbajtur për me këtë rast kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti u shpreh se, “Pas vjedhjes së votave në Kosovë po vidhet buxheti, pasuria dhe territori i Kosovës. Buxheti po vidhet me korrupsion në tendera, pasuria po vidhet me privatizimin e egër kurse territori po vidhet në negociata me Serbinë. Kjo qeveri e cila pasuritë dhe tokën e Kosovës i konsideron si barrë nga e cila duhet të lirohet paraqet barrë për popullin dhe shtetin tonë”.

Sipas tij si pasojë e kësaj qeverisje po rriten çmimet dhe papunësia ndërsa po shtohen luksi dhe postet për qeveritarët.

Më tej Kurti ftoi që nga punëtorët e të papunët, mjekët e arsimtarët, studentët e profesorët, bujqit e zejtarët, të rinjtë e pensionistët, gratë e burrat e vendit tonë të thonë fjalën e tyre në këtë protestë paqësore.

a.y/NOA

KOMENTE