Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ligjet, jo Topit (VIDEO)
English

Ligjet, jo Topit (VIDEO)

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut shqyrtoi relacionet përkatëse lidhur me seancat dëgjimore për dekretet e Presidentit të Republikës për emërimet e anëtarëve të Gjykatës së Lartë. Konkretisht, gjatë mbledhjes u shqyrtua relacioni lidhur me seancat dëgjimore për dekretet e Presidentit të Republikës për emërimin si anëtar në Gjykatën e Lartë, të zonjës Manjola Bejleri, zotit Shkëlzen Selimi si dhe zotit Edmond Islamaj.

Komisioni i Ligjeve në zbatim të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese, ka vendosur që nëpërmjet Kryetares së Kuvendit t’i kthejë Presidentit të Republikës dekretet për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, pasi ka vetëm një vend vakant.

97

KOMENTE