Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Salla lindjes, 9 në 10 baballarë asistojnë gjatë operacionit
English

Salla lindjes, 9 në 10 baballarë asistojnë gjatë operacionit

Itali, 15 Qershor NOA - Janë gjithnjë e më shumë baballarët që vendosin të asistojnë gjatë lindjes së bashkëshortes së tyre dhe të fëmijës.

Saktësisht janë në një raport nëntë në dhjetë të tillë.

Diçka e tillë është njoftuar nga “VIII Rapporto Cedap” në eventin e lindjeve në Itali, i publikuar në sitin e ministrisë së shëndetit.

Nga të dhënat që janë grumbulluar, faktikisht janë në një kuotë prej 92%, e rastet e baballarëve që asistojnë gjatë lindjes.

Për sa i përket 8% mund të themi se ka dhe nënndarjet e saja: 6,7% të lindjeve asiston një familjar tjetër me mamanë, ndërsa në 1,3% është një person tepër i besueshëm.

Kjo e baballarëve është një revolucion i vërtet kulturor dhe familjar që gjatë 5 viteve të fundit ka “shpërthyer”.

Mjafton të mendojmë se ka ndryshuar nga 60% në 90%, ku diferenca është tepër e dukshme me 30%.

r.b/NOA

KOMENTE