English

Tërmet në Itali, nuk raportohen dëme në njerëz

Kalabri, 15 qershor 2011 NOA- Mediat italiane raportuan për një tërmet të lehtë mëngjesin e sotëm në Kalabrinë Perëndimore. Sipas Institutit Kombëtar Italian të Gjeofizikës lëkundja sizmike u regjistrua në thellësinë 9.5 kilometra nga sipërfaqja e Tokës dhe kishte magnitudë 2.3 ballë.

Mediat pohojnë se nuk ka të dhëna për viktima apo dëme materiale si pasojë e lëkundjes sizmike.

a.q/NOA

KOMENTE
  • Artan Nune shqiptar13:05 - 15 Qershor 2011
    sipas institutit te gjeofizikes ne itali , bien reth 15 termete ne dite me intensitt nga 2,0 deri ne 3,2 dhe per mendimin tim ky lajm eshte thjesht sa per te mbushur faqet me lajme te reja.