Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Teknologjia dhe inovacioni, prioritet e UE
English

Teknologjia dhe inovacioni, prioritet e UE

Itali, 17 Qershor NOA - Teknologjia dhe inovacioni: janë prioritet e Unionit Evropian për të përmirësuar prodhueshmërinë e agrikulturës dhe për të përballur me çështjen e marrjes së ushqimit.

Është kjo ajo që është pohuar në mbledhjen e ekspertëve në Bruksel, në një seminar të organizuar nga Parlamenti Evropian nga Barilla Center for Food & Nutrition.

“përballë një problemi të sigurisë së ushqimeve në mbarë botën nuk mund të bëjmë gjë tjetër përveçse të presim”, ka konfirmuar nëpërmjet një video-mesazhi Paolo De Castro, president i Komisionit agrikulturor në Parlamentin Evropian.

r.b/NOA

KOMENTE