Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Martesta gay, kryebashkiaku: New York shënoi triumf historik
English

Martesta gay, kryebashkiaku: New York shënoi triumf historik

E shtunë, 25 qershor 2011, NOA- “Një triumf historik për njeriun dhe liritë e tij”, kështu i ka cilësuar martesat mes homoseksualëve, kryebashkiaku i New Yorkut, Michael Bloomberg.

Kjo deklaratë u bë pas miratimit të ligjit nga Senati ku ligjërohen martesat gay, i kaluar në votim me 33 vota në favor dhe 29 kundër.

“New York ka qenë gjithmonë lider në lëvizje që përballen gjithmonë për liri dhe emancipim, në mbështetje të personave të cilëve u është mohuar jetesa në shoqëri nga familja amerikane”, deklaroi Bloomberg.

a.y/NOA

KOMENTE