Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Identifikohet viktima e aksidentit të autobusit me shqiptarë në Greqi
English

Identifikohet viktima e aksidentit të autobusit me shqiptarë në Greqi

Janinë, 26 qershor, NOA – Policia greke ka identifikuar personin që ka humbur jetën në aksidentin e ndodhur gjatë natës në aksin rrugorë, Janinë-Athinë. Sipas policisë greke viktima është Altin Paja, i cili ka qenë dhe një prej shoferëve të autobusit me shqiptarë që udhëtonte për në kryeqytetin helen.

Korrespodenti i Agjencisë NOA raporton se autobusi që u përplas me një kamion në Janinë është me targa “AAA 115 AJ” dhe prodhim i vitit 1997.

Nga hetimet paraprake rezulto se autobusi është përplasur me një kamion që kishte para. Ndërkohë që raportohet dhe për 6 persona të plagosur, të cilët janë transportuar në spitalin e Janinës.

a.k/NOA (vijon...)

KOMENTE