Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Trajko Veljanovski sërish në krye të Parlamentit
English

Trajko Veljanovski sërish në krye të Parlamentit

Shkup, 26 qershor 2011, NOA- Pas konstituimit të Parlamentit Trajko Veljanovski është rizgjedhur sërish që të drejtojë ligjvënësit maqedonas të dalë nga zgjedhjet e 5 qershorit.

Pavarësisht kontestimeve ai ka mundur të marrë shumicën e votave, duke siguruar besimin e 70 deputetëve të maxhorancës dhe me kundërshtimin e opozitës.

Mësohet se gjatë detyrës së tij në këtë mandat, Velijanovski do të drejtojë edhe tre deputetë nga diaspora të cilët u zgjodhën nga vullneti i emigrantëve të cilëve në këto zgjedhje iu njoh e drejta e votës.

Gjatë fjalës së mbajtur me këtë rast, i sapozgjedhuri deklaroi se, “Dëshiroj t’ju bind se interesi im parimor do të vazhdojë të mbetet vetëm Maqedonia, ndërsa mjetet për realizimin e këtij qëllimi do të vazhdojnë të mbeten Kushtetuta, ligjet dhe rregullorja për punë të Parlamentit”.

a.y/NOA

KOMENTE