English

Denoncimi: Gjeta vëllanë të vdekur. Policia: Vdekje e dyshimtë

Prizren, 29 Qershor 2011 NOA – Policia e Prizrenit ka pranuar në orët e para të mëngjesit një denoncim nga fshati Zhur, ku kallëzohej nga një burrë shqiptar se e kishte gjetur vëllanë e tij të vdekur në shtëpi.

Lidhur me ngjarjen, policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit, deklaroi zyrtarisht se pas procedurave të para po heton për një vdekje të dyshimtë, duke mos dhënë detaje të tjera.

Mësohet se me vendim te Prokurorit trupi i pajetë u dërgua për ekspertizë mjeko-ligjore për të sqaruar më tej rrethanat dhe shkaqet e vdekjes.

a.b/NOA

KOMENTE