English

Masakrohet një grua në hotel, kërkohet 60-vjeçari autor i krimit

Pogradec, 29 qershor 2011, NOA – Një grua 35-vjeçare është gjetur e vrarë në një hotel në të dalë të qytetit të Pogradecit.

Viktima quhet Mirela Spahiu dhe ajo është goditur për vdekje nga një person rreth të 60-ave, i cili kishte kaluar natën me të në dhomën e hotelit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Policia bën me dije se viktima ishte e divorcuar dhe kishte dy fëmijë.

Sipas policisë autori i krimit e ka përplasur viktimën tek koka e shtratit duke e lënë të vdekur në vend.

60-vjeçari autor i krimit është larguar më pas nga hoteli për të humbur gjurmët.

Policia nuk bën me dije identitetin e autorit, por informon se ai njihej me nofkën Lipo. Viktima dyshohet të jetë nga fshati Dunica i Pogradecit, ndërsa autori i krimit nga fshati Gështenjas.

Policia ka shpallur në kërkim autorin e krimit.

Ngjarja e rëndë shënon një tjetër krim ndaj grave në vend.

mit/NOA

KOMENTE