English

Mareclo për Maicon, ideja e fundit e Realit

Spanjë, 9 Korrik NOA - Marcelo për Maicon, është kjo ideja e fundit e Real Madrid për të marrë mbrojtësin e krahut brazilian në ekipin e drejtuar tashmë nga Gasperini.

Murinjo faktikisht është i bindur se Maicon është më i mirë në pozicionin e tij dhe për të arritur tek shërbimet e tij është i gatshëm të heqë dorë dhe nga Marcelo.

Duke parë dëshirën e madhe të teknikut portugez për të pasur në skuadër Maicon dhe në krahun tjetër vetën brazilianin, i cili ka deklaruar se kërkon të largohet nga zikaltërit, atëherë mund të themi se një marrëveshje e tillë mund të përfundojë me sukses.

r.b/NOA

KOMENTE