Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I dedikon faqen e gazetës zhdukjes së maces
English

I dedikon faqen e gazetës zhdukjes së maces

Itali, 14 Korrik NOA - E trajtonte macen si një person shumë i dashur, madje si një mik besnik që pas “humbjes” së tij i ka lënë një boshllëk të madh në jetën e saj.

Për Luciana Matalon, artiste me origjinë milaneze, për vdekjen e maces së saj 15-vjeçare, ka hapur një humnerë.

Në mënyrë të tillë për ta shtyrë, duke i dedikuar dhe një xhest afeksioni dhe dashurie tepër të kushtueshëm, duke blerë një faqe të tërë në gazetën e “Corriere della Sera” për t’i dhënë përshëndetjen e fundit.

Kështu një faqe e tërë, e dizenjuar me gërvishtjen e një maceje kishte shkrimin “sot Sky im i dashur u rrëmbye.. dhe familja është duke ndjerë mungesën e madhe të saj”.

Një “boshllëk” dhe në pikëpamjen artistike, kjo duke parë deklaratat e vetë artistes, që ka theksuar se macja ishte i vetmi burim frymëzimi ku gjatë tre viteve të fundit gjithçka ishte krijuar rreth emocioneve që i kishte dhuruar felini.

r.b/NOA

KOMENTE