English

Gjendet i vdekur ish gazetari i News of the World

Londër, 18 korrik 2011 NOA - Sen Hoare, ish-gazetari, i News of the World, i cili ishte lidhur Andi Kolson për përgjimin e tabloidëve (Murdok), u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Watford. Lajmi është bërë publik nga “ The Guardian”.

Hoare ishte një ish-gazetar për spektaklin në mediat e shkruara si “The Sun” dhe “News of the World”, ku u pushua nga puna për probleme të drogës dhe alkoolit.

Sipas deklaratës së forcave të policisë, shkaku i vdekjes nuk është gjetur ende por rrethanat nuk janë dyshuese.

a.q/NOA

KOMENTE