English

Arrestohet shpërndarësi i heroinës

Tiranë, 30 korrik 2011, NOA - Dje në mesditë Specialistë të Seksionit Kundër Narkotikëve u krye arrestimi në flagrancë i shtetasit Klajdi Agim Zelia, 24 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, sepse rreth orës 10.00, në rrugën e Durrësit, nga kontrolli i ushtruar, i është gjetur në xhepin e pantallonave në një kuti shkrepse, 7 doza, me pluhur, ngjyrë bezhë e kafe, si e lëndës narkotike e llojit heroinë.

Nga kontrolli i ushtruar në banesë, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 10 doza të tjera, në total 17 doza lëndë pluhur e dyshuar si heroinë, një telefon celularë i markës “Nokia“.

a.q/ NOA

KOMENTE