English

Fabregas-Barça: Ultimatum i Wenger

Barcelonë, 30 Korrik NOA - Nëse Barcelona kërkon të sigurojë shërbimet e Cesc Fabregas duhet të paraqesë një ofertë nga 40-45 milionë euro në drejtim të Arsenalit dhe kjo jo më vonë se 5 gushti.

Është ky ultimatumi që është fiksuar nga vetë tekniku i Arsenalit Arsene Wenger për të hyrë në tratativë me katalanasit për shitjen e kapitenit të tij.

Një shitje kjo që mund të përfundojë me sukses duke parë investimet e klubit anglez në orët e fundit: Mata nga Valencia e Jagielka nga Everton që u kanë kushtuar 35 milionë euro.

r.b/NOA

KOMENTE