Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Britani e Madhe, mbyllet zyra e Thatcher në dhomën e lordëve
English

Britani e Madhe, mbyllet zyra e Thatcher në dhomën e lordëve

E diel, 31 korrik 2011, NOA- Akti i fundit i jetës publike të Margaret Thatcher, prej kohësh e sëmurë, zyra e Zonjës së Hekurt në dhomën e Lordëve u mbyll.

Këtë fakt e konfirmoi i biri, Sir Mark Thatcher.

“Në Westminster mungon hapësira dhe familja mori vendim me unitet të plotë, se nuk ishte më e justifikuar të mbahej një zyrë për të”, deklaroi një burim afër Zonjës së Hekurt, sipas të cilit është thuajse e pamundur që ish-kryeministria të shfaqet sërish në publik.

a.y/NOA

KOMENTE