English

Juventus, gati “operacioni” për Elia

Torino, 8 Gusht NOA - Në pritje për të kuptuar të ardhmen e Vargas nëse do jetë sërish tek Fiorentina apo jo, Juventusi ka bërë disa hapa përpara në lidhje me misionin e saj në gjetje të një mesfushori të krahut të majtë.

Javën e ardhshme, faktikisht, në Hamburg një prej drejtuesve bardhë e zinj do të fluturojë në Gjermani pikërisht për të filluar negociatat për të sjellë talentin holandez në Torino.

Për Eljero Elia Marotta është i gatshëm të ofrojë një ofertë prej 8 milionë eurosh plus bonuset.

Në këtë rast drejtori i klubit të Juventusit ka dhe mbështetjen e Conte, i cili këtë herë ka shprehur pëlqimin e tij në drejtim të lojtarit.

r.b/NOA

KOMENTE