Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lind macja e shkretëtirës, mendohej e zhdukur (FOTO)
English

Lind macja e shkretëtirës, mendohej e zhdukur (FOTO)

Tel Aviv, 10 gusht, NOA – Macja e shkretëtirës, një specie e maces që jeton në shkretëtirë, mendohej të ishte zhdukur. Por, përkundrazi vjen në jetë një këlysh, i lindur tre javë më parë në bio-parkun Ramat Gan Safari dhe është i pari ekzemplar që lind pas një kohe të gjatë.

Që nga viti 2002 ajo ishte në "librin e zi" të llojeve të rrezikuara, dhe në Izrael mendohet të jetë zhdukur krejtësisht. Lindja e të voglit "Felis Margarita" jep shpresa të reja.

a.e./NOA

KOMENTE