English

Arrestohen 12 femra serbe, ishin prostituta në Gjilan

Gjilan, 14 Gusht 2011 NOA – Një superoperacion i policisë së Kosovës çoi sot në arrestimin e 12 femrave serbe dhe shtatë personave të tjerë, të gjithë të dyshuar si të përfshirë në prostitucion me veprim në rajonin e Gjilanit, raporton korrespondenti i agjencisë NOA.

Njësia kundër Trafikimit me Njerëz e ka ndërmarrë këtë aksion në kuadër të një aksion të koduar OKI dhe 12 nga të arrestuarit janë femra dhe shtetase të Serbisë.

Sabrie Kamberi, specialiste për informim në Policinë e Kosovës, tha se “arrestimet janë kryer në rajonin e komunës së Gjilanit duke çuar në arrestimin e 19 personave të dyshuar për trafikim me njerëz dhe prostitucion”.

e.t/NOA

Vijon...

KOMENTE
  • Ylli Baha21:39 - 14 Gusht 2011
    Bravo policia Kosovare , eshte nje veprim i drejte, por mendoj qe ne situaten qe po kalon kosova nuk eshte e mire te behet publike kombesia e te arrestuarve se mund te interpretohet ndryshe nga medjat serbe dhe njerezit kudo ne bote i lexojne te gjitha lajmet ne cdo gjuhe dhe marrin ate qe deshirojne.edhe nje here urime per shtetin qe po krijoni