Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shkatërrohen 780 rrënje kanabis në Lipjan
English

Shkatërrohen 780 rrënje kanabis në Lipjan

Lipjan, 18 gusht, NOA – Fenomeni i kultivimit të drogës duket se po bëhet shqetësues edhe në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së djeshme, forcat e rendit kanë bërë të mundur identifikimi dhe sekuestrimin e një parcele të madhe të mbjellë me kanabis sativa.

780 rrënjë ishin mbjellë në Lipjan, ku pas sinjalizimit të policisë nga banorët është bërë dhe shkatërrimi i tyre.

Policia e Kosovës po heton për personat që kanë kultivuar drogën dhe tregun për ku ishte destinuar.

a.k/NOA

KOMENTE