Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hugo Çavez: E admiroj qëndrimin e Gedafit
English

Hugo Çavez: E admiroj qëndrimin e Gedafit

Venezuelë, 24 gusht, NOA – Në kohën kur gjithë bota është kundër Gedafit, kolonelit nuk i mungojnë edhe mbështetësit mes liderëve botëror. Presidenti i Venezuelës Hugo Çavez ka deklaruar se admiron gjithë punën e Gedafit, por mbi të gjitha qëndrimin e tij në këto ditë të vështira.

“Admiroj vullnetin dhe luftën e Gedafit dhe qëndrimin kundër sulmeve që po i bëhen popullit të Libisë”, tha Çavez.

Presidenti i Venezuelës është ndër të paktët që ka përkrahur publikisht Gedafin. Kina dhe Rusia kanë miratuar rezolutën e OKB-së kundër tij. Ndërsa sot Ministri i Jashtëm Kinez tha se duhet të bëhet kalim i shpejt i pushtetit nga Gedati tek Këshilli Tranitor i Opozitës.

a.k/NOA

KOMENTE