English

Kapet “bujku”, në mes të misrit kishte mbjellë kanabis

Gjilan, 24 gusht 2011, NOA- Një djalë i ri nga Kamenica duke menduar se lënda narkotike e mbjellë në arën e tij nuk do të pikasej i ka bërë hyzmet për një kohë të gjatë.

Por mundi i tij ka shkuar dëm, pas ndërhyrjes së policisë dhe prangosjes së tij.

Burime zyrtare nga policia e Gjilanit bëjnë të ditur për agjencinë e lajmeve NOA, se personi në fjalë e kishte mbjellë arën e tij me misër dhe në mes të saj me synim për ta fshehur kishte mbjellë edhe bimë narkotike të llojit “Kanabis Sativa” ku u gjetën dhe konfiskuan 10 bimë narkotike.

Ndërkaq policia ka vënë në pranga të riun në prezencën e babait, i cili ka bërë të pamundurën për ta hequr fajin nga i biri dhe për ta marrë përsipër.

a.y/NOA

KOMENTE