Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fushë Krujë, zjarr pranë depos së armëve
English

Fushë Krujë, zjarr pranë depos së armëve

Fushë Krujë, 27 gusht 2011, NOA/ Arjola Ymeraj- Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Fushë Krujë, i cili rrezikon të shtrihet pranë ambienteve të një depoje armësh në këtë zonë.

Sipas të dhënave paraprake zjarri fillimisht ka filluar pranë Fabrikës së Çimentos dhe më pas është shtrirë duke u afruar pranë depos së armëve, në të cilën ndodhet një sasi e konsiderueshme dinamiti.

Ndërkaq për të shuar flakët e zjarrit të cilat ndihmohen në përhapje edhe nga era, kanë mbërritur zjarrfikëse nga Durrësi, Tirana dhe Lezha.

Me mbërritjen e tyre në vendngjarje ka nisur puna intensive për vënien nën kontroll të flakëve si dhe për shmangien e shtrirjes së flakëve të zjarrit në depon e armëve.

a.y/NOA

KOMENTE