Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tkurret vatra e zjarrit në Fushë Krujë, largohet rreziku nga depoja e armëve
English

Tkurret vatra e zjarrit në Fushë Krujë, largohet rreziku nga depoja e armëve

Fushë- Krujë, 27 gusht 2011, NOA/ Arjola Ymeraj- (Update) Zjarri i cili alarmoi qytetin e Fushë Krujës, qytetarët dhe forcat zjarrfikëse, janë tkurrur ose më saktë janë larguar nga zona e rrezikshme.

Kreu i zjarrfikësve Dilaver Laçi, bëri me dije se në saj të punës së forcave zjarrfikëse, të mbërritura në vendngjarje nga Durrësi, Tirana, Lezha, Laçi dhe Kruja rreziku dhe flakët e zjarrit janë larguar nga depoja e armëve ku dominon një sasi e madhe dinamiti dhe nga shtëpitë përreth.

Sipas tij, tashmë rrezikshmëria është ulur për qytetin e Fushë Krujës, por shtoi se flakët po vijojnë të shtrihen furishëm drejt malit të Krujës.

a.y/NOA

KOMENTE