Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bajerni në krye të Bundesligës
English

Bajerni në krye të Bundesligës

Berlin, 28 gusht, NOA - Bajerni i Mynihut ka shënuar edhe fitoren e tretë me radhë në Bundesligën gjermane në futboll. Pas fitores me rezultat 3:0 kundër Kajzerslautenit, bavarezët kanë marrë përkohësisht kreun e tabelës. Në ndeshjet tjera të ditës së djeshme u shënuan këto rezultate

Borusia Dortmund - Bajer Leverkuzen 0:0

Hamburg – Këln 3:4;

Nyremberg – Augsburg 1:0;

Freiburg – Volfsburg 3:0 dhe

Hofenheim – Bremen 1:2.

Të premten Herta ka mundur Shtutgartin me rezultat 1:0. Ndërsa sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit Hanover - Mainc dhe Shalke - Borusia Mënhengladbah.

NOA

KOMENTE