Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Uragani Irene, apeli i kryebashkiakut të New York: Rrini në shtëpi
English

Uragani Irene, apeli i kryebashkiakut të New York: Rrini në shtëpi

E diel, 28 gusht 2011, NOA- Uragani Irene mbërriti edhe në New York, pasi u përplas me brigjet e Karolinës së Veriut dhe Virxhinian dhe pasi shënoi viktimat e para, të paktën nëntë, mes të cilëve edhe një fëmijë.

Kryebashkiaku i New York, Michael Bloomberg, pasi konfirmoi se koha për evakuimin e 370 000 Newjorkezëve skadoi, lëshoi një apel ku u kërkoi qytetarëve që të rrinë në shtëpi.

Përveç Filadelfias dhe New Yorkut, transporti publik u ndalua edhe në Boston.

Si rrjedhojë e uraganit u anuluan rreth 10 000 fluturime ajrore, ndërsa prej kujdesit të treguar, u mbyll qendra nukleare në New Jersey.

a.y/NOA

KOMENTE