English

Arrestohet adoleshenti, plagosi të riun më thikë

Tiranë, 2 shtator 2011, NOA – Një 16 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, nën akuzën e plagosjes me armë të ftohta.

Dje, nga Specialistët e Seksionit Kundër Specialistët e Seksionit Kundr Krimeve ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, u realizua kapja dhe më pas arrestimi në flagrancë i shtetasit N.L, 16 vjec, lindur në Dibër e banues në Tiranë,

Arrestimi i tij u krye sepse nga hetimet e kryera rezulton se është bashkëautor në plagosjen e ndodhur më datë 29 gusht 2011, ora 09.30, në Bulevardin “Zogu i Parë”, pranë shkollës “Sinan Tafaj”, ku pas një konflikti për motive të dobëta ky shtetas dyshohet se ka plagosur me sende të mprehta thikë shtetasin B.P, 16 vjec, banues në Koder Kamëz.

a.q/NOA

KOMENTE