Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Libi, nesër mblidhet Këshilli i Tranzicionit për Qeverinë
English

Libi, nesër mblidhet Këshilli i Tranzicionit për Qeverinë

E premte, 23 shtator 2011, NOA- Këshilli Kombëtar i Tranzicionit në Libi do të mblidhet nesër nën drejtimin e numrit një të tij, Mustafa Abdel Jalil, për të diskutuar lidhur me kompozimin e qeverisë së tranzicionit. Ky fakt u deklarua nga një përfaqësues i Këshillit Kombëtar të Tranzicionit në Bengazi, i cili u shpreh se, “Deri më tani ka patur dakordësi për kompozimin e qeverisë, por ka propozime të shumta dhe kjo pritet ta shoqërojë mbledhjen me debate”. Lajmi për krijimin e një qeverie tranzicioni në Libi ishte shtyrë disa kohë më parë. a.y/NOA

Në foto: Mustafa Abdel Jalil

KOMENTE