Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Makina e së vërtetës, si i lexon gënjeshtrat në fytyrë
English

Makina e së vërtetës, si i lexon gënjeshtrat në fytyrë

Londër, 23 Shtator NOA - Kur pohon një gënjeshtër, zakonisht fytyra të tradhton dhe në një mënyrë të tillë që ti nuk arrin ta kuptosh dot. Ditët e stome, falë makinës të së vërtetës që është ndërtuar, premtohet se do të zbulohen të gjithë mashtruesit e hajdutët duke matur ndryshimet që do të ndodhin në fytyrën e tyre, si lëvizja e hundës, buzët që shtrëngohen apo një lëvizje e syve. Është pikërisht një aparaturë e krijuar nga Hassan Ugail i Universitetit të Bradford me kolegët e Aberystwyth së bashku, në britaniken Border Agency, që është prezantuar në British Science Festival që po zhvillohet në Bradford. r.b/NOA

KOMENTE