Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Netanyahu: Izraeli i ka shtrirë dorën për paqe Palestinës
English

Netanyahu: Izraeli i ka shtrirë dorën për paqe Palestinës

E premte, 23 shtator 2011, NOA- Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu në fjalën e mbajtur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, duke kundërshtuar Presidentin e Palestinës, Abu Mazen u shpreh se Izraeli është ai që i ka shtrirë dorën e paqes Palestinës. “I kemi shtrirë dorën popullit të Palestinës, pasi me të ne duam një paqe të qëndrueshme, ndërsa është Palestina ajo që nuk e do paqen”, u shpren Netanyahu duke shtuar se negociatat dhe marrëveshja mes dy vendeve nuk mund të arrihet me një rezolutë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, por me bisedime të drejtpërdrejta. “Izraeli bëri më shumë se sa oferta. Ne lëshuam territore për kompromis në paqe. Këtë nuk e bëri stuhia islame, që u hodh kundër nesh. Ne lamë Gazën për të shpresuar paqen, ne bëmë atë u vendos në që u vendos në vitin 1961, për të ruajtur në paqe. Por, Izraeli nuk mori paqe por luftë”, deklaroi Netanyahu. a.y/NOA

KOMENTE