English

Fujitsu TH40/D, tableta e re me tastierë fizike

SHBA, 27 Shtator NOA - Fujitsu TH40/D është tableta e re speciale rrëshqitshme “slider” që shumë shpejt mund të mbërrijë në treg, të paktën bazuar në atë çka është përcjellë nga vetë kompania me okazionin e prezantimit të saj të parë zyrtar me publikun dhe shtypin. I riu Fujitsu TH40/D duhet të ketë një procesor të fuqishëm Oak Trail të Intel, model Atom Z670 me një frekuencë 1.5GHz dhe një ekran 10.1 polësh me prekje kapacitive dhe rezolucion 1024×600 piksel. Një zgjidhje profesionale për të gjithë ata që kanë nevojën e një tastiere fizike dhe komode në tabletë. Për sa i përket specifikimeve të tjera teknike të Fujitsu TH40/D përfshihet një portë HDMI, USB 2.0, GPS Wi-Fi, Bluetooth, memorie 120GB, një peshë e reduktuar në 1 kilogram dhe një çmim hipotetik rreth 699 dollarëve amerikanë. r.b/NOA

KOMENTE