English

Tentoi të vriste një person, arrestohet 17-vjeçari

Shkodër, 27 shtator, NOA - Një adoleshent është arrestuar dje nga policia e Shkodrës, pasi ka tentuar të vrasë një person. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20.00, kur 17-vjeçari Ergys S. Ka kërcënuar dhe tentuar të vrasë me armë një banues të fshatit Reç në Shkodër. 17-vjeçari e ka ndaluar presonin në vendin e quajtur “Rezervat e gazit” në Reç, të komunës Velipojë. Me anë të një arme automatike, model ’56, Ergys S. e ka kërcënuar atë. Policia është njoftuar për ngjarjen dhe ka arritur të kap rreth një orë më pas të riun. Atij ju sekuestrua arma dhe një krehër me 30 fishekë. Ndaj tij ka nisur procedimi penal, për kandosje për vrasje. a.k.NOA

KOMENTE