Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Apeli urgjent i Thaçit: Të ndalet dhuna në Veri
English

Apeli urgjent i Thaçit: Të ndalet dhuna në Veri

Prishtinë, 28 shtator 2011, NOA - Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka dënuar edhe njëherë dhunën e shkaktuar në veri nga serbët dhe i ka dhënë mbështetje të plotë KFOR-it dhe EULEX-it për ruajtjen e qetësisë atje. Ai u ka bërë thirrje serbëve të veriut që “të ndalin dhunën dhe të respektojnë rëndin demokratik” dhe i ka ftuar që të bashkëpunojnë me institucionet e Kosovës, për të ardhmen e tyre. “Qeveria ka filluar kontaktet me serbë të veriut dhe është duke biseduar me ta për të gjetur gjuhën e përbashkët dhe për punë të përbashkët për krijimin e komunës së re atje dhe për normalizimin e gjendjes si në të gjithë vendin”, ka deklaruar kryeministri i Kosovës. a.q/NOA

KOMENTE