Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Cikli i CO2 më i shpejtë nga parashikimet
English

Cikli i CO2 më i shpejtë nga parashikimet

E mërkurë, 28 shtator 2011, NOA- Cikli i dioksidit të karbonit i njohur si CO2 mes oqeanit dhe tokës mund të jetë më i shpejtë nga parashikimi. Sipas një analize për ecurinë e CO2, në harkun e 30 viteve, rezultatet e publikuara në revistën Nature, mund ti detyrojë ekspertët të rishikojnë modelet aktuale mbi ndryshimet klimatike, duke parë se asimilimi i dioksidit të karbonit, nga bimët kalon nga 120, 150- 175 miliardë ton CO2 në vit. a.y/NOA

KOMENTE