Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fukushima, temperatura zbret në 100 gradë
English

Fukushima, temperatura zbret në 100 gradë

E mërkurë, 28 shtator 2011, NOA- Temperatura në brendësi të reaktorëve 1-3 të centralit nuklear në Fukushima, është stabilizuar duke zbritur në 100 gradë, për herë të parë pas tsunamit të 11 marsit. Është kjo ecuria e impiantit, sipas së cilit flitet për përmirësim të aktivitetit dhe ftohjes së reaktorëve, duke shtuar se tre reaktorët aktualisht kanë hyrë në një situatë kyçe për gjendjen e stabilizuar, e njohur si gjendja e ftohtë. a.y/NOA

KOMENTE