Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjyqi ndaj Fatmir Limaj, vetëvritet një prej dëshmitarëve
English

Gjyqi ndaj Fatmir Limaj, vetëvritet një prej dëshmitarëve

Prishtinë, 28 shtator 2011, NOA - Një prej dëshmitarëve në rastin Fatmir Limaj i dyshuar për krime lufte në Kleçkë, i ka dhënë fund jetës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, sipas mediave kosovare. mbrëmë ka bërë vetëvrasje bëjnë të ditur burime të Eulex për gazetën kosovare Koha Ditore. Gjykimi kundër Fatmir Limajt dhe të tjerëve të rasti Kleçka është paralajmëruar të fillojë nga fundi i muajit tetor. Fatmir Limaj, Nexhmi Krasniqi, Naser Shala, Behlul Limaj, Besim Shurdha e Refki Mazreku akuzohen për krime lufte kundër popullatës civile dhe krime lufte kundër të burgosurve të luftës në fillim të vitit 1999 e deri në fund të luftës së Kosovës. a.q/NOA

KOMENTE