Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kiev, protestë topless kundër prostitucionit
English

Kiev, protestë topless kundër prostitucionit

Kiev, 28 shtator 2011, NOA- Me gjoksin jashtë përpara gjykatës para se të dëgjoheshin në sallë. Protagoniste janë disa vajza të grupit feminist “Femen” të cilat protestuan me gjokset zbuluar para stadiumit të ri në Kiev, kundër zhvillimit të vrullshëm të prostitucionit në Ukrainë, gjatë kampionatit evropian të futbollit. Gratë thërrisnin slogane në favor të demokracisë dhe lirisë, para portave të hekurta të stadiumit, ndërsa në gjoks kishin bërë vizatime të ndryshme. Grupi i femrave u ndalua nga policia në hyrje të gjykatës dhe u lëshuan që të hynin brenda vetëm pasi të ishin veshur. a.y/NOA

KOMENTE