English

Zyrtarizohet HTC Sensation XL

SHBA, 8 tetor NOA - HTC Sensation XL është smartphon-i i ri Android që është prezantuar ditën e djeshme nga kompania tajvaneze falë një eventi të organizuar në Londër. Bëhet fjalë për version e HTC Sensation, të atij me Android dhe jo me Windows Phone të gjigandit HTC Titan, që është prezantuar pak kohë më parë. Vazhdohet me faljen e HTC Sensation, që për fat të keq mund të themi se emri shumë i ngjashëm mund të jetë objekt ngatërrimi, duke parë që kanë qenë të shumtë ata persona që kanë vlerësuar dhe HTC Sensation XE. E njëjta teknologji është përdorur dhe për HTC Sensation XL (e gjitha e ngjashme me HTC Titan) por që ka një procesor single-core prej 1.5GHz (uhm), ekran me madhësi 4.7 polësh dhe rezolucion 480×800 pixel Super LCD me prekje. Kamera është 8 megapiksel me lente wide-angle dhe flash dual LED. Kamera frontale do të jetë me rezolucion 1.3 megapiksel, ndërsa me memoria dhe RAM-i do të jenë respektivisht 16GB dhe 768MB. Pa harruar sigurisht dhe sistemin operativ, që natyrisht do të jetë Android 2.3 Gingerbread. r.b/NOA

KOMENTE