English

Chelsea në gjurmët e Jovetic

Itali, 10 Tetor NOA - Është një radhë e gjatë ekipesh që duan të sigurojnë harbimet e mesfushorit me tipare sulmuese të Fiorentinës Stevan Jovetic. Chelsea ka dërguar agjentët e tij në Podgoricë për ta vëzhguar nga afër lojtarin në ndenjen e përfaqësues së tij që u zhvillua kundrejt Anglisë. Shumë shpejt, siç bëhet e ditur nga mediat britanike mund të vijë një ofertë në drejtim të lojtarit dhe klubit italian. Megjithatë nuk është vetë Chelsea që kërkon talentin malazez pasi dhe Arsenali ndodhet në listë, ndërsa në Spanjë Jovetic pëlqehet shumë nga Real Madrid. r.b/NOA

KOMENTE